משפרי דיור? כך תקחו משכנתה מהבנק בקלות

לא רק זוגות צעירים מחפשים דירה שתהיה רשומה על שמם בטאבו, אלא גם משפרי דיור שמחפשים את מקום משכנם החדש. יכולות להיות לכך סיבות רבות, החל מהרצון להרחיב את המשפחה ועד לשאיפה לחיות באזור טוב יותר. המומחים של קבוצת הנדל”ן לוקי בנייה מסבירים כיצד אותם משפרי דיור יכולים לקחת משכנתה בקלות מהבנק כדי לרכוש את הדירה בה הם מעוניינים.

יתרונות וחסרונות למכירת דירתכם

לפני שאתם רצים לחתום על משכנתה אצל הבנק, צריך קודם כל להגיע להחלטה חשובה – האם אתם מתכוונים למכור את הדירה הנוכחית שברשותכם או לא? יש לך יתרונות וחסרונות.

היתרון הגדול של מכירת הדירה הוא שתצטרכו לקחת משכנתה הרבה יותר קטנה כדי לכסות את ההפרש בין מחירי הדירות. לדוגמה, אם הדירה שלכם נמכרת ב-1.5 מיליון שקל והדירה החדשה עולה שני מיליון, חישוב פשוט אומר שתיאלצו לקחת משכנתה של 500 אלף שקל בלבד.

החיסרון המרכזי בלא למכור את הדירה הוא שבטווח המיידי תצטרכו לקחת משכנתה הרבה יותר גדולה. אבל בטווח הרחוק אולי החזקת הדירה יכולה להועיל לכם, אם נגיד תשכירו אותה או תעבירו לאחד הצאצאים כאשר יגיע הזמן לשלוח אותו מהקן אל דרך עצמאית.

מה עושים עם המשכנתה

מנקודת הנחה שהחלטתם שלא למכור את הנכס, מומחי לוקי בנייה אומרים כי ישנה אופציה שנקראת “גרירת משכנתה”. משמעות המהלך הזה היא העברת משכנתה קיימת אל הנכס החדש, כלל כל התנאים, הריביות והמסלולים שנבחרו במסגרתה. ביצוע תהליך גרירת משכנתה דומה מאוד לזה של לקיחת משכנתה רגילה, כולל הגשת בקשה ראשונית להלוואה, צירוף המסמכים הנלווים אשר דרושים לה וחתימה על הסכם מול הבנק.

אופציה נוספת היא לבדוק אפשרות למחזור משכנתה, מהלך שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. מומלץ לבדוק את אופציה זו בתדירות של כל שנה-שנתיים גם אם אינכם מתכוונים לעבור דירה בזמן הקרוב.